הצגת מספר הגולשים באתר

העלילה בסדרה "וויטץ'"...

חלוקה לתקופות ועונות:

חלק א של עונה ראשונה-

וויטץ'- האי לין, קורנליה, אירמה וטראני מגלות שקורים להן דברים ממש מוזרים בזמן האחרון, עד שהאי לין מספרת זאת לסבתה וזו מציעה שהן יזמינו את כולן וגם את הילדה החדשה בבית הספר, וויל. בסוף הארוחה בביתה של האי לין סבתא של האי לין מספרת להן שהן נבחרו להיות שומרות הפרגוד. היא מספרת להן שיש וילון שנקרא ה"פרגוד" שמפריד בין כדור הארץ, העולם של בני האדם השלו והבטוח יחסית של הבנות, לבין "מטאמור", שבו נמצאת מרידיאן (עיר הרשע), שבה יש מלחמה כי יש שם שליט רע שקוראים לו פובוס והוא מעביד את התושבים שלו וברצונו להשתלט על כל העולמות, זאת אומרת לא רק מרידיאן, שבין כולם נמצאת הארץ (כדור הארץ). הוויטץ' צריכות לשמור על האיזון הזה וגם לעצור את פובוס. במהלך הפרקים הראשונים של העונה הראשונה הן מסתגלות לאט לאט לכוחותיהן החדשים...

חלק ב' של העונה הראשונה-

כשוויטץ' מגיעות מידי פעם למרידיאן, המקומיים מספרים להם שיש שמועה שלפובוס יש אחות, שהיא יורשת העצר החוקית של מרידיאן, ויש לה כוח עצום והיא תוכל להיות המלכה של מרידיאן ולהציל את מרידיאן, אבל היא חיה על כדור הארץ ולא יודעת מי היא באמת. הוויטץ' צריכות למצוא את אחותו של פובוס ולהחזיר אותה למרידיאן! פובוס באמת עסוק בחיפושים אחר אחותו הקטנה ולכן הוא שולח את לורד סדרים במטרה למצוא אותה ולהביא אותה למרידיאן. לבסוף, בעזרת תכנית איור, הם מאתרים את אחותו של פובוס שהיא בעצם אליון, החברה הכי טובה של קורנליה!!!

 הוויטץ' גם יודעות על כך, אבל מעדיפות שלא לספר בינתיים על כך לאליון. סדריק מתחפש למוכר ספרים ומספר לאליון על המשפחה האמיתית שלה והם עוזבים לבסוף למרידיאן. הבנות צריכות להעביר את אליון לצד של הטובים, כי עכשיו אליון חושבת שהחברות שלה הן אוייבות המנסות להרוס את מרידיאן כי פובוס סיפר לה דברים לא נכונים. אליון חושבת שפובוס הוא נחמד וטוב לב, אבל היא מגלה שלא כשהיא מגלה את התכניות המרושעות של אחייה! לבסוף הוויטץ' בעזרתה של אליון מסכלות את התכניות שלו ומביסות אותו, אליון הופכת למלכת מרידיאן ומרידיאן הופכת להיות ממלכה יפה ושלווה כמ פעם והכל שב על סדרו.

חלק א'- עונה שנייה

וויטץ' כבר חושבות שאם הכל בסדר, הן יכולות לשוב לחיים הרגילים שלהן כי כבר אין צורך בשומרות המסך. בינתיים, אליון עוזבת את בית הספר בסוף הסימסטר ועוברת לגור בארמון במרידיאן. אבל למרות שפובוס נמצא בצינוק של מרידיאן (במגדל מיסט), יש מישהי אחרת שמעוניינת להשתלט על מרידיאן וכל השאר. קוראים לה נריסה (בגרסה העברית) או לריסה (בגרסה הלועזית) והיא הייתה אחת משומרות הפרגוד הקודמות, ביחד עם סבתא של האי לין, שהייתה גם היא שומרת... זה מתחיל כשנריסה מתגלה לראשונה במרידיאן בארמון ותופסת את המלכה אליון בתוך הלב של מרידיאן, ועכשיו, כשהיא השתלטה על מרידיאן, היא נלחמת במקומות חדשים ומנסה לשלוט בהם. הוויטץ' מנסות לעצור אותה, אבל היא ממש מסוכנת.  נריסה תופסת את כל השומרות הקודמות, הלינור, קסידי, יאן לין ועוד אחת (סליחה, אמצא את שמה), ומאחדת אותן. היא מחזירה אותן לצעירותן וגונבת את נשמתן ע"י רגשות שליליים והן הופכות להיות המשרתות שלה. נריסה שולחת אותן להילחם בוויטץ'.   לבסוף הן משחררות את אליון.

 

חלק ב', עונה שנייה-

וויטץ' מבינות שאין ברירה אלא לשחרר את פובוס כדי שיעזור להן להילחם בנריסה. הן אכן משחררות את פובוס ובהתחלה הם באמת מנצחים. בנוסף, דבר ממש ממש מוזר קורה. מתברר שגם לליליאן, כנראה, האחות הקטנה של קורנלייה, יש כוחות קסם חזקים במיוחד והיא יכולה להביע משאלות ולהגשים אותם ממש. אבל היא עדיין לא יודעת על זה. החתול של קורנלייה וליליאן, נפוליאון, הוא יכול לדבר וגם הוא דמות קסומה בסדרה. מסתבר שלליליאן יש את הלב של הארץ, של כדור הארץ! נריסה רוצה את כוחות הקסם שלה ואת הלב של הארץ שנמצא אצל ליליאן, ולבנות דיי קשה להגן על ליליאן כי ליליאן בכלל לא יודעת כלום על זה ולא מבינה למה הבנות ובעיקר קורנלייה מגוננות עלייה כל כך! אבל נריסה ממשיכה לרדוף אחרי כולם. בנוסף, לאחר שמאט גילה את סוד הבנות, היא מהפנטת אותו ומעניקה לו כוחות קסם ורוצה שיפגע בוויטץ', אך לבסוף חוזר למצבו הרגיל ומשמש בכוחות הקסם שלו כדי לעזור לוויטץ'. פובוס עוזר לאליון, לוויל, קורנלייה, האי לין, לאירמה ולטראני אבל כשהוא מביס את נריסה הוא כולא אותה בתוך הלב של מרידיאן, ואחר כך, כשהוא חופשי, הוא כולא שם גם את המלכה אליון והשמורות הקודמות וגם את נריסה, ומשתלט על מרידיאן שוב. לבסוף הוא שולח את סדריק הנחש להשתלט על כדור הארץ! וויל, קורנלייה, האי לין, אירמה וטראני מקבלות כוח חדש- כוחות ממש חזקים, שמאפשרים להן להפוך לברקים, למים, אוויר, לאש ולאדמה והן מצליחות להביס את פובוס ואת סדריק הנחש. בינתיים אליון והשומרות הקודמות מצליחות לצאת, ונריסה נשארת בתוך הלב של מרידיאן. השומרות הקודמות חוזרות למצב הרגיל שלהן וגם סבתא של האי לין. ובנוסף היא מוצאת את התאומה שלה. כולם מנסים להעיר את הוויטץ' מהתרדמה שהן שהו בה בעיקבות הכוחות החדשים, ואז הן מתעוררות. הכל שב על סדרו ופובוס נכלא שוב, ביחד עם סדריק הנחש ושאר צבא המפלצות שלהם.

מעניין אם תהיה עוד עונה...   

תוכן פוגע