תחילת דרכו

פרץ נולד וגדל בטבריה. עוד בילדותו החל לשיר כפייטן בבית כנסת וכבר בצעירותו החל לכתוב ולהלחין שירים. הוא התגייס לצה"ל בנובמבר 2001 לחיל החימוש והגיע בסופו של דבר לשרת בבסיס בצפון הארץ. כאשר עלה לשיר את "שיר המעלות" בטקס "יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל" שנערך בבסיס, קיבל משובים חיוביים וקצינת החינוך סייעה בידו לגשת לבחינות הקבלה ללהקה צבאית. ביולי 2002 הוא עבר את בחינות הקבלה בהצלחה והתקבל ל"להקת פיקוד הצפון", כאשר במקביל החל לעבוד על הפקת אלבום משלו.

את אלבומו הראשון החל פרץ להקליט כבר בתחילת 2004. האלבום יצא לבסוף לחנויות ביוני 2005, לאחר שחרורו מצה"ל. אלבום הבכורה שלו קרוי על שם הסינגל הראשון שיצא ממנו לרדיו, "מביט אל המרומים", האלבום מכר מעל ל-10,000 עותקים בישראל. סינגלים נוספים ששוחררו מתוך אותו האלבום: "שחורת עיניים", "ילד מאוהב", "האישה שלי" ו"דרך ארוכה" (עיבוד מחודש לשירה של גלי עטרי).

[עריכה] שיא ההצלחה ואילך

פריצתו המשמעותית של פרץ באה עם הוצאת הסינגל "אש", בסוף שנת 2006. בעקבות ההצלחה של אותו הסינגל, הוא הוציא בנובמבר 2007 את אלבומו השני, שקרוי על שם אותו הסינגל המצליח, "אש", כאשר הוא כותב את רוב המילים והלחנים באלבום, כמו גם ביתר אלבומיו הבאים. סינגלים נוספים ששוחררו מתוך אותו האלבום לרדיו: "זה הזמן", "כמו השקט", "יש רגעים" ו"בחלומות שלי". סינגל נוסף שיצא לאחר מכן ולא נכלל באותו אלבום, נקרא "ורק איתך", הסינגל הזה הופיע כחלק מן האלבום הבא שלו, האלבום השלישי, "אלייך".

בפברואר 2008 הוציא פרץ את הסינגלים "אלייך" ו"ואולי" שהגיעו למקומות הראשונים במצעדי הרדיו ונשארו בראש במשך תקופה ארוכה. בתחילת אותה שנה, פרץ החל גם לככב בסדרת דרמה שהופקה לסלולר, "פרץ של אהבה", לצידם של: שרון אלכסנדר, דפנה ארמוני, מיכל גבריאלוב ועוד. באוקטובר 2008 יצא הסינגל "כל בוקר", ובנובמבר האלבום השלישי והמלא, "אלייך", כאשר באותו החודש יצא גם הסינגל, "נשבע לך". סינגלים נוספים ששוחררו מתוך אותו האלבום: "רציתי רק", "יותר מדי", "אני שלך" ו"אישה". באלבום זה ניתן גם למצוא את "שיר המעלות" שזכה ללחן ועיבוד מחודש. כעבור מספר חודשים לאחר הוצאתו, הגיע האלבום למעמד פלטינה על מכירות של למעלה מ-40,000 עותקים בנקודות מכירה בישראל.[1]

במהלך שנת 2008 כתב פרץ לאלבומה של שרית חדד, "מרוץ החיים", את השיר "מילה טובה". זהו השיר הראשון שהוא כתב לאמן אחר. פרץ כתב גם לאלבומו של שלומי שבת, "אני שר אלייך", את השיר "משתגע מאהבתך", כמו כן גם הלחין לתמיר גל, את השיר "כל הבנות סביבי" מתוך האלבום, "עכשיו זה בא", למילים של שרון אסולין. במהלך שנת 2009 פרץ ודודו אהרון כתבו והלחינו יחדיו לליאור נרקיס את השיר, "מתוקה".

ביוני 2009, הוציא פרץ את הסינגל "שתיים בלילה", הסינגל הראשון מתוך אלבומו הרביעי, אשר הגיע למקום הראשון במצעדי גלגלצ ורשת ג' ונשאר בראש במשך מספר שבועות. בספטמבר אותה שנה הוציא פרץ את הסינגל השני, "מהשמיים", בהמשך הוציא פרץ בערב ראש השנה את הסינגל השלישי, "אשמור עלייך". בראש השנה נבחר פרץ ל"זמר השנה" של "רדיו אמצע הדרך". בתחילת נובמבר 2009 החל פרץ להשתתף בעונה החמישית של תוכנית הריאליטי, "רוקדים עם כוכבים", המשודרת בערוץ 2. בתוכנית הגיע פרץ לשלב הגמר וסיים במקום השני. ב-16 בנובמבר 2009 הופיע פרץ לראשונה ב"היכל התרבות", במופע מושקע אותו ביים צדי צרפתי הושקעו לא פחות מ-100,000 דולרים, במהלך המופע חשף פרץ את הסינגל הרביעי, "אמא" מתוך אלבומו החדש. את השיר הקדיש פרץ לאמו שישבה בקהל. בתחילת מרץ 2010, במהלך טקס "תחרות מלכת היופי", שר פרץ את הסינגל החמישי "איך שאת יפה" ולאחר כמספר ימים יצא האלבום הרביעי והמלא, "מהשמיים".

במרץ 2010 זכה משה פרץ ב"פרס אקו"ם" בקטגוריית הישג השנה במוזיקה. זכייתו בפרס ע"ש עוזי חיטמן נומקה על ידי חבר השופטים:

  בזכות כתיבתו המיוחדת הן כפזמונאי והן כמלחין, שבשונה מהתבניות המלודיות הים-תיכוניות המקובלות הצליח ליצור קו מוזיקלי ייחודי לו... פרץ כשמו כן הוא - פורץ דרך בתעשיית המוזיקה הים-תיכונית. כמבצע הוא הצליח לגעת ברגשותיהם של רבבות מאזינים, ואין ספק כי אישיותו הענווה והכובשת הפכו אותו השנה לכוכב  
שרלי שטרית, משה פרץ מקבל את פרס אקו"ם, 25 במרץ 2010, ice

באפריל 2010, במהלך יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, השתתף פרץ בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" להנצחת חללי מערכות ישראל, בו מולחנים ומבוצעים שיריהם של חללי צה"ל, ואשר מופק בחסות גלי צה"ל וערוץ 2. פרץ הלחין וביצע את השיר "את הטמון בי לא תוכלי לדעת", למילים של רב-טוראי אלון שורק שנהרג בתאונת הרכבת בבית יהושע בשנת 2006.

במהלך שנת 2010 במסגרת השקת אלבומו הרביעי החדש, יצא פרץ לסיבוב הופעות ברחבי הארץ, בשילוב עם עשרות נגנים, אורחים ורקדניות. לאחר שהופיע ב"היכל התרבות" בתל אביב, הסיבוב כלל גם בין היתר חמש הופעות שהתקיימו באמפי קיסריה במהלך סוף חודש מאי ובחודש יולי.

באוגוסט 2010 עוכב לחקירה בחשד להשתמטות ממס. פרץ שוחרר לבסוף בערבות עצמית. אולם מנהלו האישי אמנון זנדני שהה בהארכת מעצר מספר ימים לפני חקירתו.

בספטמבר 2010 שחרר פרץ את הסינגל הראשון לרדיו מתוך אלבומו החמישי, "אין כמוך", אותו כתב והלחין יחד עם גילי זכאי, בהפקתם ובעיבודם המוזיקלי של יעקב למאי וטל שגב. בנובמבר אותה שנה הוציא את הסינגל השני, "ארוץ עד אלייך". בינואר 2011 שיחרר פרץ את הסינגל השלישי, "קחי אותי אלייך". בפברואר 2011 הוציא פרץ את הסינגל הרביעי, "כמו מלך" וביצע אותו בסיבוב הופעות ראשון מסוגו בישראל. באפריל 2011 חבר פרץ אל יניב בן משיח ושיחרר איתו את דואט התפילה "ואחרי ככלות הכול", אותו כתב והלחין פרץ. במאי אותה השנה, במהלך הופעה שלו ב"קיסריה", הוציא פרץ את הסינגל החמישי "רחוק ממך".

מחודש מאי 2011 פרץ יצא לסיבוב הופעות מחודש, שנקרא "ארוץ עד אלייך", על שם אחד הסינגלים מאלבומו החמישי, שהחל בהופעות ב"קיסריה" בשילוב עם נגנים, אורחים ורקדניות.

[עריכה] דיסקוגרפיה

[עריכה] אלבומים

  1. מביט אל המרומים (יוני 2005) - (מכירות מעל ל-10,000 עותקים)
  2. אש (נובמבר 2007) - מעמד אלבום זהב (על מכירות שמעל ל-20,000 עותקים)
  3. אלייך (נובמבר 2008) - מעמד אלבום פלטינה (על מכירות שמעל ל-40,000 עותקים)
  4. מהשמיים (מרץ 2010) - מעמד אלבום פלטינה כפולה (על מכירות שמעל ל-100,000 עותקים)

[עריכה] הופעות

live בהיכל התרבות - אש (ינואר 2010)

[עריכה] אוספים

  • משה פרץ - המיטב (2009)

[עריכה] פרסים ותארים

[עריכה] קישורים חיצוניים

מיזמי קרן ויקימדיה
תוכן פוגע