נולד בשם אלון כהן לבני ורבקה כהן. נשוי לענבר ואב לשלוש בנות ובן אחד. מתגורר בבאר שבע.

בשנת 2005 יצא אלבום הבכורה של דה לוקו, "חומר למסיבה", מתוכו יצאו הסינגלים "הלילה זה הזמן" בשיתוף עם הזמר גד אלבז, שיצא גם במסגרת אוסף הלהיטים הישראלים "מנטה 4"; ו"אור", שיצא גם במסגרת אלבום האוסף "מסיבה ישראלית" של חברת התקליטים NMC. השירים לא זכו להשמעות רבות בתחנות הרדיו הגדולות, אך דה לוקו פרץ לתודעת הציבור במסגרת רינגטונים רבים שהוציא לשירים אלו ולאחרים שכתב והלחין, שזכו לפופולריות והורדות סלולריות רבות, בהם "כמוני", "תני לי", ו"אמא" (בשיתוף עם הצמד "סיי לה וי"). בעקבות ההצלחה חתם על חוזה עם חברת התקשורת "סלקום".

ב-2006 השתתף בסינגל המצליח "טורו" מתוך אלבומו של הראפר סאבלימינל "בדיוק כשחשבתם שהכל נגמר". כן כתב בשנה זו את המילים לשיר "תודה", בו גם התארח, מתוך האלבום "מחזיק מעמד" של דנידין.

ב-2007 יצא אלבומו השני של דה לוקו, "עושה את המסיבה", בהפקת "סלקום" ותחת חברת התקליטים העצמאית שהקים, "I&I Records". בחלק מהשירים באלבום מתארחים הזמרים ליאור מיארה, חגי מזרחי, גד אלבז ודנידין.

דה לוקו שיתף פעולה עם מספר זמרים ישראלים ידועים נוספים. ב-2007 כתב והלחין את השיר "המסיבה" עבור אלבומה של שרית חדד, "זה ששומר עליי"; וב-2009 יצא "שיר המעלות" בשיתוף עם איציק אורלב ושי 360 במסגרת אלבום האוסף "פזצטא".

במהלך שנת 2010 יצאו הסינגלים "שי" ו"מאמאסיטה", שזכו להצלחה, מתוך אלבומו השלישי "שי Vol 1", שיצא ב-14 בספטמבר 2010. האלבום כולל עוד שמונה שירים וכן שלושה רמיקסים, ל"מאמאסיטה" ול"שי". בשנה זו השתתף דה לוקו גם באלבום "כמה מילים" של ליאור מיארה בשירים "כמה יפה את" וכן "תן לי את הכח" שבו השתתף גם הראפר שי 360.

דה לוקו הוא גם רקדן ברייקדאנס, מורה לריקוד ודי ג'יי. הוא השתתף בתוכנית הטלוויזיה "ריאליטי בילבורד", בה לימד ריקוד ברייקדאנס את נתן בשבקין ואלירז שדה לצורך משימה בתוכנית.

ב-2011 מופיע דה לוקו בתכנית הריאליטי "חי ב-LA LA לנד", לצד האמנים זהבה בן, דודו אהרון, אביהו שבת, ג'ולייטה ואתי לוי, שמתחרים בלוס אנג'לס על האפשרות להשיג חוזה הקלטות בינלאומי.‏[1]

תוכן פוגע