החולמים:

היי פה אסביר לכם על החולמים דמויות ותחביבים.בואו נצא לדרך!

 

תובל שפיר (נולד ב-21 בינואר 1993) הוא שחקן קולנוע וטלוויזיה ומדבב ישראלי.

שפיר השתתף במשך שלוש עונות בסדרת הטלוויזיה "השמיניה", בתפקיד בן-בן דרור. השתתף בסדרה "נשרים" של ערוץ "לוגי", בתוכנית הראיונות לילדים "שיחה צפופה" ובתוכנית האקטואליה לילדים "המהדורה" בערוץ הראשון.

בשנת 2010 הופיע בתפקיד ראשי בסרטו של אבי נשר, "פעם הייתי", בו גילם את אריק, נער חיפאי בן 15 שמתחבר לשדכן ניצול שואה.

מגיל 10 משמש כמדבב, ועשה זאת בסרטי קולנוע רבים, ובהם סרט האנימציה "גיבור על נמלים", סדרות האנימציה "אווטאר" ו"הנוקמים הקטנים", סדרות האנימה "דרגון בול זי" ו"נארוטו" וכן בערוץ הופ (כמו "משפחת דובינשטיין" ו"דובוני אכפת לי").

ב-2011 גילם שפיר את יונתן - הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה "החולמים" ב-HOT שמשודרת בערוץ הילדים .

 

תום פרייליך (רועי ניק) - בן זוגה של דני והבן של נוח פרייליך, ראש העיר. בעונה הראשונה מנסה להפריד בין דני לבין ילדי המעון. במהלך ניסיון התנקשות , נפגע תום מפיצוץ ומאבד את ההכרה. לאחר שהתעורר סבל מזעזוע מוח שגרם לו לפלוט סודות, כולל על אביו, הם עוברים ביחד לגור במוזיאון של נעמי. במהלך העונה השנייה תום מתנגד לאביו ולעיירה ומנסה להציל את "טוואי הרגבים". בסוף העונה הראשונה דני עוזבת אותו בשביל יונתן. בהמשך מתגלה שהוא "המיועד".

 

דני (אליאנה תדהר) - בתה של נעמי ובת זוגו של תום בעונה הראשונה. מתנדבת במעון ועוזרת לבן. דני מתקרבת ליונתן במהלך הסדרה ובסוף העונה הראשונה נפרדת מתום ומתנשקת עם יונתן

 

ליעם (דניאל מורשת) - ליעם הוא ילד חדש שמגיע למלונה, שותף לחדרו של יונתן. בעונה הראשונה ליעם מאוהב במאיה, אך היא מנצלת אותו. עוזר ליונתן, יחד עם מאיה, לחפור מנהרה למוזיאון. בסוף העונה הראשונה ליעם הופך להיות חבר של מאיה. בעונה השנייה ליעם ומאיה נפרדים והוא חבר של בילי.

 

בלהה "בילי" (דניאל גזלה) - בילי היא טום-בוי. היא שובבה, מאוהבת בליעם ואמיצה מאוד. אוהבת להתאגרף כדי להוציא עצבים. בילי מגלה את המנהרה שהילדים חופרים ומצטרפת לעזור להם. בילי היא ביתו של אלכס, שנתונה תחת לחצו לעזור לו להשיג את אבן אשתר. בסוף העונה השנייה בילי חברה של ליעם.

 

מאיה (אלה ויטנברג) - מדהימה ויפהפייה, תוקפנית, עקשנית מאוד. בעונה הראשונה והשנייה ליעם מאוהב בה, אך היא לא מרגישה זאת כלפיו ומנצלת את אהבתו. מאיה מחפשת בחור עם אקשן ובגלל זה היא מאוהבת בגיא. בסוף העונה הראשונה מאיה וליעם חברים.בעונה השנייה מתגלה אהבתה אל גיא, היא מתנשקת איתו ונפרדת מליעם. בעונה השנייה מאיה וגיא נהפכים להיות חברים.

 

גיא (דניאל ליטמן) - אחיו הגדול של סלש. במהלך הסדרה מנסה להתקבל לפנימיית מדעים אך סלש הורס לו את הסיכוי להתקבל כדי שלא יעזוב אותו, ובכך נגרם ריב ביניהם. בעונה השנייה מתגלה אהבתו אל מאיה והם מתנשקים. בעונה השנייה גיא חבר של מאיה.

 

סלאש (ניתאי דגן) - אחיו הקטן של גיא, קשור מאוד אל אחיו. ילד תחמן, שמנסה להרוויח כמה שיותר כסף, גם בדרכים לא ישרות. ידיד טוב של בילי. עושה הכול כדי שגיא לא יתקבל לפנימייה למדעים דבר היוצר ריב ביניהם עד שבאמצע העונה השנייה הם משלימים

 

קרן (דנה יפה) - ילדה חדשה במעון. בחורה רגישה וביישנית. היא שרה ומנגנת בגיטרה וחולמת להיות מפורסמת. מתיידדת עם תום בפעולותיו למען "טוואי הרגבים". בעונה השנייה העמידה פנים שהיא חברה של תום, כדי לגרום לגיא לקנא.

 

בן (יואב קפון) - הילד הכי צעיר במעון. בעונה הראשונה דני עוזרת לו בשיעורים ומשחקת איתו. בסוף העונה השניה מגלה ליונתן שהוא בן 2,312 ושאביו היה יועצו של סנחריב, והוא זה שנעל את האבן בתוך התיבה. בן ביקש מהאבן לפני 2,304 שנים להישאר ילד לנצח, כיוון שכול המבוגרים יצאו למלחמות. בפרק האחרון לעונה השנייה, מבקש בן משאלה מהאבן.

 

רובי (ליר עיסא) - ראובן בילדותו,נותן לראובן עצות מועילות.מכיוון שראובן נגע בטבעת שאלכס נתן לתום (טבעת המראה כי הוא המיועד והטבעת עוזרת בטקס המסתורי בהיכל סנחריב)הוא מתחיל לדמיין את רובי כמו שכל מי שנגע בטבעת דמיין.

 

מבוגרים:

אלכס (דוד קיגלר) - הטבח במעון. נראה כאדיב ומאוד נחמד, ועוזר ליונתן בבעיות עם האבן. אך בפרק האחרון של העונה הראשונה מתגלה כי אלכס מנסה לגנוב את האבן. אלכס היה מבין שני חברי המשלחת שבגדו בניקו.בעונה הראשונה מרעיל את לאון ובעונה השנייה מרעיל את ניקו. אלכס הוא אביה של בילי. בהמשך מתגלה שהמשאלה שלו היא להשיב את אביו לחיים שזו היא הסיבה למעשיו.

 

נעמי (מיה דגן) - אמא של דני, בעלת מוזיאון היסטורי. רוצה לפתוח את האבן אבל לא מצליחה. לאחר מציאת האבן חייה של נעמי סובבים סביבה והיא לא שמה לב שום דבר אחר. בעונה השנייה נוח ונעמי שולחים שחקנית שתשחק את אמא של יונתן כדי לדלות ממנו מידע על האבן. נעמי מתחילה לאבד את שפיותיה בגלל האבן ובסוף משתגעת לגמרי.

 

נוח פרייליך (שרון אלכסנדר) - אביו של תום וראש העיר. חייב כסף לארגון פשע בעקבות הימורים בפוקר. נוח רוצה לגנוב את האבן ולמכור אותה כדי לשלם כסף לארגון הפשע ששלחה עוזרתו של נוח, שרון. הוא אף פעם לא מרוצה מבנו תום. בעונה השנייה הוא ונעמי שולחים שחקנית שתשחק את אמא של יונתן כדי לדלות ממנו מידע על האבן.

 

ראובן (נורמן עיסא) - אחראי על המעון לנזקקי ההלנה. מתרגז מכל דבר קטן, ובעיקר מעלמה ויונתן. החלום שלו הוא להיות מנהל המעון אך הוא לא ממונה למנהל. בעונה השנייה הוא נוגע בטבעת המיועד ומדמיין את עצמו קטן ומבין שהוא ויונתן מאוד דומים

 

עלמה (אילנית בן יעקב) - הפסיכולוגית והיועצת של ה'מלונה'. בעונה השנייה ממנה שוורץ את עלמה להיות מנהל המעון.

 

שרון (הדר לוי) - העוזרת של נח. היא הייתה תלמידה של ניקו וגם הייתה במעון. בצעירותה כתבה יומן שדני מצאה במעון אחרי מספר שנים. בסוף העונה השנייה פוגשת את עודד אבל הוא לא סולח לה.

 

ניקולס "ניקו" סנסינו (עמי ויינברג) - אחיו הקטן של לאון. רודף אחרי האבן. הוא היה חבר במשלחת שנעמי מימנה. הוא רצה את האבן לעצמו. הורעל למוות על ידי אלכס. כשנעמי נוגעת בטבעת שאלכס הביא לתום היא מתחילה לדמיין אותו מדבר איתה על האבן.

 

אודי (שראל פיטרמן) - המורה למלאכה. ידו השמאלית נקטעה בתאונת עבודה והוא משתמש בוו ברזל. הוא מתחבר לסלאש שעוזר לו להגשים חלום עבר.

 

אשל (אילן רוזנפלד) - אחיו הגדול של ליעם, גנב. מנסה לעזור לליעם להתאקלם ולהתקבל בפני החברה. בעונה השנייה מתגלה שאשל זה שמאיים על נוח כי שרון שלחה אותו לאיים עליו.

 

רות מיטראני (תמר קינן) - אמו של יונתן שנעלמה לפני עשר שנים.בסוף העונה ה-2,יונתן גילה שהיא רצתה את האבן לעצמה,לכן ויתר על המשאלה שלו שהיא תחזור.

 

יוליוס (הוגו ירדן) (עונה שנייה) - אביו של אלכס וסבה של בילי. מוצא האמיתי של אבן אשתר, אבל ניקו לקח לו את הקרדיט. כאשר יוליוס לקח את האבן ויצא מהמנהרה ניקו ירה בו. כשאלכס נגע בטבעת הוא דמיין אותו וסיפר לו שהמשאלה שלו היא שהוא יוחזר לחיים.

 

אוהד\עודד (אייל נגר) - אוהד היה חבר במשלחת ועוזרו של ניקו ומתברר שהוא בעצם עודד והוא בגד בניקו תחת השם אוהד. שרון מנסה למצוא אותו ואלכס מגלה לה איפה הוא, כששרון מוצאת אותו הוא לא סולח לה על מעשייה.

 

לאונרד (לאון) סנסינו (אילן דר)-המנהל הראשון של המלו"נה,הכניס והגן על יונתן כשאימו ביקשה מלאון להגן על יונתן.ללאון יש קשר משפחתי עם ניקו.אלכס הרעיל את לאון,במהלך העונה מתגלה במגירה של אלכס חומר שעושה אצבעות כחולות ומתברר שאלכס הרעיל את לאון עם הרעל ההוא.

הילדים לפני 20 שנה:

שרון (אליאנה תדהר) - גרה במעון לפני 20 שנה. מאוהבת בעודד. שרון לומדת אצל ניקו ובדילמה אם להאמין לעודד שאמר שהוא בוגד. כשהיא רואה את עודד מתנשק עם ורד היא נשברת ומספרת לניקו על המרד של עודד. בלילה שמעה רעשים, קמה מהמיטה וגילתה שניקו לקח את עודד, וזו בעצם הפעם האחרונה שהיא ראתה אותו.

 

עודד (תובל שפיר) (עונה ראשונה) - גר במעון לפני 20 שנה. חבר של ורד אך שרון מאוהבת בו. היה המיועד לפתוח את האבן. תכנן תוכנית כי חשב שניקו מנצל אותם שיפתחו בשבילו את האבן ואז יברח, אך שרון סיפרה הכול לניקו. באותו לילה נעלם באופן פתאומי וניקו אומר שהלך למשפחתו אך חבריו לא מאמינים לו. בהמשך מתגלה שהוא היה חבר הצוות השני שבגד בניקו תחת השם "אוהד".

 

ורד (אלה ויטנברג) - גרה במעון לפני 20 שנה והיא אחת מהחופרים של המנהרה, הופכת להיות חברתו של עודד.

 

זהו זה כל המידע שהשגתי מקווה שנהנתם!

 

תוכן פוגע