בדלינגטון טרייר

 

ארץ מוצא: אנגליה
גובה: 42-39.4 ס"מ
משקל: 10.4-7.7 ק"ג
פרווה: מתולתלת
צבע: כחול כבד, צבע חול עם או בלי צבע
אדמוני. טרייר בגודל בינוני, חינני, בעל תבונה, בן
לוויה אמין.

מקור גזע הבדלינגטון טרייר הוא צפון אנגליה, גבולות סקוטלנד. במקור, בסביבות שנת 1820, גידלו את הבדלינגטון טרייר כורים ועובדי פלדה ,כציידי חולדות, גיריות ומזיקים אחרים. מאוחר יותר אנשי אצולה גם התלהבו מגזע זה והוא הפך לגזע מועדף על ידם.
הבדלינגטונים בנויים למהירות, כפי שמעיד מבנם האדני. לורד רוט'ברי התלהב מגזע זה בגלל תכונות אלה, מה שהפך את הגזע למועדף על ידי העיליתות בתקופה זו. בשנים ההם, הגזע גם היה ידוע כרוט'ברי טרייר.
ג'וסף איינסלי היה אחד מהמגדלים בעיר בדלינגטון בצפון אנגליה והוא הראשון שקרא לגזע בדלינגטון טרייר. השם הזה בשימוש כמעט 200 שנה. הכלב הראשון שנקרא ונרשם כבדלינגטון טרייר נולד ב-1825 למגדל ג'וסף איינסלי.
בסביבות שנות ה-1900 המוקדמות, התחילו לתעד ולרשום את הגזע בצורה טובה ויעילה יותר.
בתקופה זו התחילו לגדל את הבדלינגטון לתערוכות וככלב בית.
מועדון הבדלינגטון טרייר הראשון הוקם באנגליה בשנת 1869.

הבדלינגטונים מופיעים במספר צבעים, "כחולים" , בצבע "כבד" או בצבע "חול".
הבדלינגטון הכחול נולד שחור ובבגרות נעשה יותר בהיר עם עיניים וחוטם שחורים, וצבע עור אפור.
הבדלינגטון בצבע כבד וחול, נולד בצבע חום-שוקולד ובבגרות הופך בהיר יותר עם עיניים וחוטם חומים, וצבע עור חום אפרסקי.
שלושת הצבעים יפהפיים.

הבדלינגטונים הם חיות מחמד נפלאות שאוהבות להיות נאהבות. רבים טוענים שהם מזכירים כבשים – וגם אם נכון הדבר, אל תפלו בפח. מתחת לפרווה הרכה נמצאים כל הקסם, השנינות וההתנהגות של טרייר אמיתי, ששימש במקורו לציד חולדות ושפנים וגיריות.
במצב התרגשות, הבדלינגטון מסוגל לרוץ במהירות גבוהה. במצב רגיעה, הבדלינגטון הוא שלו ומנומס.
אנשים רבים שהם אלרגיים לכלבים מוצאים שהבדלינגטון הוא היפו-אלרגני. זה נובע במידה רבה מהעדר נשירה וקשקשים. ואולם, הבדלינגטון דורש טיפוח לעיתים קרובות כדי לשמור את פרוותו נקייה וחפשיה מדבלולים. על מי שמתכנן להיות בעליו של הבדלינגטון, יש לקחת בחשבון ביקור אצל המטפח אחד ל-4 עד 8 שבועות.
הבדלינגטון טרייר חי בממוצע עד גיל 15. לכל כלב, ללא התיחסות לגזע, יש בעיות בריאות כלשהן. הבדלינגטון טרייר בדרך כלל חופשי מרוב הבעיות הגנטיות שניצבות בפני כלבים אחרים. כדאי אבל, שתהיה מודע למחלה התורשתית רעלת הנחושת (ICT). לא כל הבדלינגטונים חולים במחלה, אבל אלה שבהם היא נמצאת, חייבים לקחת תרופות על בסיס יומי. המחלה מסתיימת במוות אם לא מטפלים בה כראוי.
מגדלים אחראים בודקים את כל כלביהם כדי לגלות את המחלה. אנא, מצא מגדל אחראי שבודק את נוכחות המחלה, לפני שאתה רוכש גור של בדלינגטון.
בכל זאת הבדלינגטון טרייר נחשב לגזע בריא.
הבדלינגטון הוא הטרייר היחיד שכולו קימורים ואין לו קווים ישרים כלל, בניגוד לשנאוצר שהוא כלב בעל חזית מאד ממושמעת. בין אם הוא מחמד או תצוגה, טיפוח הטרייר צריך להתבצע באותה צורה וההבדל היחידי הוא העדפתך האישית ביחס לאורך הפרווה.
שערם של כלב תצוגה צריך להיות באורך של לא יותר מאינץ' אחד על הגוף וקצת ארוך יותר על הרגליים.
מה שמיוחד בבדלינגטון, הוא המראה והפרווה שתמיד מושך המון תשומת לב מכל אדם שעובר, עם הרבה קולות של אוווו... ואההה... כשרואים ונוגעים בפרווה הרכה כמשי. שלא נשכח מליקוקי האהבה והנשיקות הטיפוסיים של הבדלינגטון, שהוא יזכה בה.
בקיצור, בין כל הדברים המיוחדים, הבדלינגטון טריירים הם מהירים וגמישים. הם "מדברים" אליך עם העיניים, עם האזניים ועם התנוחות המצחיקות. הם רוצים רק לשחק ולאהוב. אין מה לא לאהוב בבדלינגטון טרייר.
אם תזכה פעם להיות "שייך" לבדלינגטון, לעולם לא תתחרט!!
הבדלינגטון טרייר הוא כלב מיוחד לאנשים מיוחדים.

תוכן פוגע