ג'סטין דרו ביבר נולד ב-1 במרץ בשנת 1994

 

 

 

 

 

קריירה מוזיקלית

ביבר נולד בסטרטפורד, אונטריו שבקנדה. אימו, פטי מלט, גידלה אותו לבדה.בגיל 12 השתתף ביבר בתחרות שירה מקומית בסטרטפורד וסיים במקום השני. הוא לימד את עצמו לנגן על פסנתר, גיטרה, תופים וחצוצרה. בסוף 2007, כשהיה ביבר בן שלוש עשרה, החל לפרסם עם אמו סרטונים באתר YouTube בהם הוא שר‏, כדי שמשפחתו וחבריו יוכלו לראות את הופעתו. ביבר פרסם גרסאות כיסוי לשירים של אשר, כריס בראון, סטיבי וונדר, ג'סטין טימברלייק, ני-יו ועוד.

סקוטר בראון, מנהל השיווק לשעבר של So So Def, ראה את הסרטונים שלו ברשת, והטיס אותו לאטלנטה, ג'ורג'יה, ארצות הברית, שם פגש את זמר הרית'ם אנד בלוז, אשר. שבוע לאחר מכן ביבר הוזמן לשיר לפני אשר, שהחל להתעניין בביבר. לאחר מכן, באוקטובר 2008, הוחתם בחברת התקליטים "איילנד" שבבעלות קבוצת יוניברסל ג'סטין טימברלייק ניסה גם הוא להחתים את ביבר, אבל לבסוף חתם ביבר עם אשר.ביבר ואמו עברו לאטלנטה, שם גרים גם אשר ומנהלו בראון, כדי לבסס את הקריירה שלו. ביבר הצהיר בראיון כי הוא שוהה לעתים קרובות גם בביתו המקורי בסטרטפורד.

2009: אלבום הבכורהאלבומו הראשון של ביבר "My World", יצא ב-17 בנובמבר 2009. האלבום כולל את סינגלים "One Time", "One Less Lonely ", "Love Me ", ו"Favorite Girl", שהגיעו ל-15 הפותחים במצעד ה-Canadian Hot 100 ו-40 הלהיטים הגדולים של Billboard Hot 100‏.בחלק משירי האלבום מלווה את ביבר הזמר אשר בקולות רקע, שגם מופיע בקליפ של השיר "One Time". לאחר יציאת האלבום יצא ביבר לסיבוב הופעות לקידומו. הסינגל הראשון "One Time"‏ הגיע למקום ה-12 ב-Canadian Hot 100 במהלך שבועו הראשון ביולי 2009, ולמקום העשרים במצעד מאה השירים של בילבורד. ב-26 בספטמבר 2009, "One Time" הגיע למעמד פלטינה בקנדה שלושה סינגלים ברציפות, "One Less Lonely Girl", "Love Me", ו"Favorite Girl" שוחררו בבלעדיות ב-iTunes, לכן דורגו גם הם ב-40 הגדולים של ארצות הברית וב-15 הפותחים של קנדה. האלבום קיבל ביקורות טובות מהמבקרים, והושק במקום השישי בבילבורד 200 האמריקאי, לאחר שמכר 137,000 עותקים בשבוע הראשון, מה שהפך את האלבום למקום השני במספר המכירות בשבוע הראשון לשנת 2009. ביבר גם הפך לאמן היחידי בהיסטוריה שכל שירי אלבומו היו במצעד הבילבורד.[דרוש מקור] האלבום הושק במקום הראשון במצעד האלבומים הקנדי, והגיע למעמד אלבום זהב בשבוע.בפחות מחודש מתאריך השחרור, האלבום הגיע למעמד אלבום פלטינה בקנדה, ובפחות מחודשיים לאחר מכן, האלבום הגיע למעמד אלבום פלטינה גם בארצות הברית, לאחר שמכר יותר ממיליון עותקים. האלבום גם הגיע למעמד אלבום כסף בממלכה המאוחדת.

ביבר דורג ככוכב הלוהט ביותר של שנת 2009 על ידי מגזין J-14‏, האמן החדש הטוב ביותר על ידי MuchMusic‏, ודורג על ידי Celebuzz כאחד מכוכבי ה-YouTube הגדולים של העשור.

2010ב-2010 ביבר הוציא לאור את האלבום השני שלו "My World 2.0", מעין המשך לאלבומו הראשון. האלבום כולל סינגלים שהצליחו ובתוכם "Baby" שבו השתתף הראפר לודקריס, הקליפ שנעשה על השיר "Baby" זכה למספר הצפיות הגבוה ביותר ביוטיוב ( מעל ל-370 מיליון צפיות)‏‏[24], "Eenie Meanie" - בו הוא שר יחד עם שון קינגסטון, ו"Never Let You Go".

ביבר הוציא סינגל שבו שר גם ג'יידן סמית', בנו של וויל סמית', השיר, שנקרא "Never Say Never", נכתב בהשראת הסרט קראטה קיד בו שיחק סמית'.

 

תוכן פוגע