עזרה

מדריך לבניית אתר ב "עולם האתרים" של אתר "הדף הראשון"

הדף הראשון מזמין את כולם לבנות אתר חינם ברשת. מדריך זה יעזור לכם שלב אחרי שלב בבניית האתר שלכם וייתן לכם טיפים ליצירת אתר מגניב עם סרטים משחקים ותמונות וקידום האתר בגוגל ואצל החברים.

שלבים בהקמת האתר:

 • עריכת דף ראשי
 • עריכת כותרת האתר
 • הוספת דפים
 • עיצוב סרגל ניווט
 • קביעת סדר הדפים – אם לא יצא לכם בסדר הנכון
 • הוספת תמונות – רק עם בא לכם שיהיה מגניב
 • הוספת משחקים – שיהיה כיף למי שבא לבקר באתר
 • הוספת סרטים - רק עם בא לכם לשדר לחברה
 • צפו באתר לראות איך יצא
 • ספרו לכולם על האתר

איך נרשמים

כדי להתחיל ולבנות את האתר שלכם, עליכם קודם כל להירשם כמשתמשים ב"עולם האתרים". אם אינכם משתמשים רשומים, כאשר תכנסו ל"עולם האתרים", לחצו על הקישור "הרשמה" המופיע למעלה. בעמוד ההרשמה עליכם להכניס את פרטיכם, ולבחור לעצמכם כינוי מוצלח. שימו לב, את השדות המסומנים בכוכבית חובה למלא. את השאר לא, מלאו את השדה "מה יש לי לומר" והוא יוצג באתר שלכם. פרטי הפייסבוק, ICQ ומסנג'ר ישמשו ליצירת קשר עם המשתמשים האחרים באתר. קראו את התקנון וסמנו שאתם מאשרים אותו. כעת כל שנשאר הוא ללחוץ על כפתור "שמור", ואתם משתמשים רשומים באתר!

מה זה דף ראשי

כדי ליצור את האתר שלכם, עליכם ללחוץ על כפתור "פתיחת אתר חדש". העמוד שייפתח לכם, הוא עמוד עריכת הדף הראשי באתר שלכם. הדף הראשי הוא הדף הראשון שנפתח כאשר נכנסים לאתר שלכם, ולכן הוא חשוב מאד ועליכם להשקיע בבנייתו! בעריכת הדף הראשי הכניסו את שם האתר, את תיאורו ואת מלות המפתח שקשורות בנושא שלו. בנוסף בחרו קטגוריה בה האתר עוסק, פרטים אלו חשובים להגדרת הנושא של האתר שלו, ולהקלת מציאת האתר שלכם ע"י מי שמחפש אותו. בעמוד עריכת הדף הראשי תוכלו גם להכניס תוכן ועיצוב . שימו לב, עליכם לבנות את הדף הראשי ולשמור את השינויים לפני שתוכלו לבצע שינויים נוספים באתר. בכל עת תוכלו לחזור לעריכת הדף הראשי ע"י לחיצה על כפתור "עריכת דף ראשי".

בניית כותרת לאתר

כותרת עליונה לאתר היא כותרת שתופיע אוטומטית בכל עמודי האתר, מעל תוכן הדף ומעל סרגל הניווט. כדי לערוך את כותרת האתר לחצו על כפתור "עריכת כותרת עליונה" בתפריט הניהול של האתר. בעמוד שייפתח תוכלו ליצור ולשנות את כותרת האתר, תוכלו לבחור לה רקע. כשתסיימו, לחצו על "עדכן" והכותרת שיצרתם תופיע בכל עמודי האתר שלכם. תוכלו לחזור ולשנות את הכותרת העליונה של האתר מתי שתרצו. שימו לב ! הכותרת מוגבלת בגובה של 250 פיקסל

הוספת דפים

הוספת דפים חדשים היא אחת הפעולות היותר חשובות בתפריט הניהול של האתר שלכם. לא מומלץ להכניס את כל התוכן של האתר שלכם בעמוד אחת. מומלץ לפצל את התוכן באתר שלכם למספר עמודים כאשר בכל עמוד תוכן מסוג שונה. כדי להוסיף דף חדש לאתר שלכם לחצו על כפתור "הוספת עמוד" בתפריט ניהול האתר שלכם. כמו בעמוד הראשי, הכניסו את שם הדף, תיאורו ומלות המפתח הקשורות לנושא שלו. בתיבת העריכה תוכלו להכניס את תוכן הדף וגם לעצב אותו כמו שתירצו. בתחתית הדף מצויות אפשרויות הרקע של הדף החדש, תוכלו לבחור רקע בצבע מסויים, בתבנית מסויים, או להעלות תמונה מהמחשב שלכם. בצד ימין תוכלו לעצב את סרגל הניווט כמו שהוא יופיע בעמוד החדש. כשתסיימו ליצור את הדף לחצו על כפתור "שמור" והעמוד יתווסף לתפריט הניווט באתר שלכם.

עיצוב הסרגל ניווט בצד ימין

סרגל הניווט (התפריט), הוא חלק עיקרי של האתר שלכם, הוא מופיע בכל עמוד בצד ימין של המסך ומופיעים בו כל הקישורים לכל העמודים באתר שלכם. הקישורים לעמודים החדשים שתוסיפו יופיעו אוטומטית בסרגל הניווט. אולם עיצובו של התפריט מוטל עליכם. מומלץ להשקיע כמה דקות כדי לעצב את סרגל הניווט. תוכלו לבחור את גודל הטקסט בתפריט הניווט, את סוג הפונט שלו, ואת הרקע. גם כאן, תוכלו להוסיף רקע בצבע מסויים, רקע של תבנית מוכנה, או תמונה מהמחשב שלכם. שימו לב, את סרגל הניווט עצבו תחילה ב"עריכת דף ראשי", עיצוב זה יופעל לגבי כל העמודים באתר שלכם. אם תרצו לשנות את עיצוב סרגל הניווט בעמוד ספציפי, היכנסו לעריכת העמוד ושנו את בו את עיצוב התפריט.

ניהול הדפים – קביעת סדר הדפים

בתפריט ניהול האתר שלכם ישנו כפתור "ניהול העמודים", לחצו עליו. בעמוד שייפתח לכם תהיה רשימה של כל העמודים הקיימים באתר שלכם. תוכלו למחוק כל עמוד, ולהיכנס לעריכה שלו כדי לשנות את תוכנו. בצד ימין מופיע המספר הסידורי של האתר, הקובע באיזה מקום בסרגל הניווט הוא יופיע. פתחו את הרשימה הנפתחת ובחרו מספר אחר על מנת לשנות את סדר העמודים באתר שלכם.

איך מוסיפים תמונות

תמונות הן דבר חשוב באתרים, הן הופכות את האתר ליפה ואטרקטיבי. כדי להוסיף תמונה לעמוד באתר שלכם עליכם להיכנס לעריכת עמוד כלשהוא. בתיבת עריכת התוכן לחצו על הכפתור עם העץ. בחלון הקטן שייפתח לחצו על לשונית Upload, והעלו תמונה הקיימת על המחשב שלכם באמצעות כפתור Browse. הוסיפו לתמונה כותרת ותיאור ולחצו על כפתור "הוספה". תוכלו גף להוסיף תמונה הקיימת באינטרנט אך לא על המחשב שלכם, פשוט הוסיפו את כתובתה לשדה URL בלשונית "כללי".

איך מוסיפים משחק

הוספת משחקים יכולה לשדרג את האתר שלכם בקלות! בתיבת עריכת התוכן של עמוד מסויים באתר שלכם, לחצו על הכפתור עליו מצוייר סרט צילום. בחלון שייפתח לכם בחרו סוג Flash (למשחקי Flash שהסיומת שלהם היא swf) והכניסו את הכתובת של המשחק אותו אתם רוצים להכניס. בחרו את הגובה והרוחב של המשחק, ולחצו על הוספה. זה הכל!

איך מוסיפים סרטון

תוכלו להוסיף לאתר שלכם סרטונים מיוטיוב בקלות. אתר עם סרטונים הוא אתר מרשים! בתיבת עריכת התוכן של העמוד בו תרצו להוסיף את הסרטון לחצו על הכפתור עלו מצוייר סרט צילום. בחלון שייפתח בחרו סוג Quicktime, והכניסו את הכתובת (URL) של העמוד עם הסרטון ביוטיוב. לחצו על כפתור "הוספה" שמרו את העמוד, והסרטון בפנים!

תוכן פוגע

כמו שמציין התקנון אסור בהחלט לשים באתר שאתם בונים תוכן פוגע מסוג כל שהוא. בתחתית כל דף מופיע כפתור אדום של "תוכן פוגע" שמשמש גולשים אחרים לדווח אם יש משהוא באתם שלהם שפו

פרסום האתר

 • שלחו מייל עם קישור לאתר החדש לכל החברים והמשפחה
 • בקשו מההורים והחברים לשלוח את הקישור לאתר שלכם

קידום האתר בגוגל

על מנת שהאתר שבניתם יעלה במקום טוב בתוצאות מנוע החיפוש של גוגל מומלץ לבצע את הפעולות הבאות

 • השיגו כמה שיותר קישורים ברשת לאתר שבניתם
 • חישבו היטב על "שם דף, תאור דף, מילות מפתח" בכל עמוד שבניתם כך שיהיו שם מילים שאתם מאמינים שמי שמחפש אתכם יכתוב בגוגל בזמן חיפוש